Сімейство ароматів : деревні

Досі ми більше говорили про аромати, чиї характеристики, найчастіше, підходили представницям прекрасної статі. Але в цьому різноманітті є ціле сімейство, яке по заслузі оцінене сильною половиною людства, оскільки саме в ньому зібрані якнаймужніші, природніші, містичні ноти. Сімейство деревних ароматів плавно перепливає з деревно-східних в деревні, в моховито-деревні (шипри) і деревно-сухі (шкіряні). Чистота лісового повітря наповнена ароматами деревної кори, терпкої смоли, вологої землі. Саме так можна описати відчуття, яке складається від класичних деревних ароматів : ветівера, кедра, пачулі, сосни, сандала. Парфумерами використовуються найароматніші і, навіть, екзотичні сорти дерев. Поєднання насичених деревних нот і різноманітних ароматних відтінків створює, те неповторне звучання "деревності", яке може бути пряним, сухим, терпким, молочним, теплим, солодким.

Одні з найдревніших ароматів чиє звучання потрібне деревним композиціям - ялівець, дуб, деревовидне яскраво-червоне, дубовий мох, придбавають екзотичність у поєднанні з деревом кашеміру і ебенового. Земляні, лісові відтінки - це, звичайно ж, дубовий мох (основа шипрових парфумів), ветівер з його пряно трав'янистими відтінками, пачулі. Освіжаючий бамбук, загадковий уд. Що ж є цими компонентами?

Кедр, швидше за все не потребує уявлення. Могутня вічнозелена рослина, з деревною історією і благородним запахом.

Його ефірна олія, яку отримують з хвої і зелених пагонів пахне кольорами, деревом, медом. Воно надає парфумерній композиції глибину і потужність, його часто використовують як фіксатор. Існує декілька різновидів кедра, одна з яких білий кедр, якому властиве мускусне, камфорне звучання. Саме він прекрасно не лише фіксує, але і збагачує композицію квітковими, пряними нотами, відтіняє і надає їй благородство.

Аромати з нотами кедра - Парфум Intense Collection №46, Парфум Intense Collection №152.

Ветівер - це багаторічна трава, з надзвичайно ароматними коренями. Його олія щільна, важка, насичена. Воно надає композиції свіжий характер, глибоке, солодкувате, димне, землисте звучання. Часто використовується як базові ноти, для ароматів з чоловічим характером. Хоча саме після появи Chanel №5 ветівер став однією з наймодніших нот в жіночій парфумерії.

Ноти ветівер містить Парфум Intense Collection №102 а так само EVIS VETIVER MASK

Пачулі - ще одні ароматні кущі. Його землистий з відтінками камфори і моху аромат, міняє свій характер з часом: від солодко-трав'янистого до спокійного деревного. Він достатньо стійкий і екзотичний.

Ця олія, а саме її використовують в парфумерії, стала незамінним компонентом, як чоловічих, так і жіночих ароматів. Надає парфуму риси східного типу, вони виходять чуттєвими, складними, насиченими. Ноти пачулі містить Парфум Intense Collection №2, Парфум Intense Collection №3, Парфум Intense Collection №106.

Сандал - це тропічне дерево з ароматною деревиною

Досить дорогий продукт, оскільки для якісної сировини, з якої отримають ефірну олію, потрібна деревина тридцятирічного дерева, але найбільш цінними є коріння дерев.

Тому, найчастіше використовують його синтетичний замінник. Ця нота так само використовується у базі композиції, надаючи їй витончений, солодкувато-деревний відтінок. Мускусні і бальзамічні акорди вносять гармонію і будять чуттєвість. EVIS MUSK MASK, EVIS SPICES MASK, Парфум Intense Collection №1 Переходиться до найбільш неоднозначної групи з сімейства деревних : моховито-деревні або шипри. Ще в 1917 був створений класичний шипровий аромат, легендарний Coty Chypre

Його творець Франсуа Коти використав ноти бергамота, моху дуба, пачулі, ладану і сандала. Оскільки основою цієї групи став дубовий мох, який ріс на острові Кіпр, то і ім'я аромат отримав від європейського звучання назви цього острова.

Саме така композиція на довгі роки визначила традиційну основу для створення різних шипрів, а саме: традиційні (Chypre від Coty); квіткові (Chance і Coco Mademoiselle від Chanel, Ricci Ricci від Nina Ricci, Gucci By Gucci, Laura Rose від Laura Biagiotti); зелені (Christian Dior Miss Dior); шкіряні (Christian Dior Diorling або Piguet Bandit); фруктові (Christian Dior Diorella або Guerlain Mitsouko).

Хоча аромат залишився знаменитим і, безумовно, історичним, але він практично вже не існує із-за введеного обмеження на знаменитий дубовий мох, без якого шипр неможливий. Сьогодні його замінюють дуже схожим, але менш насиченим ароматом (використовується гальбанум і інші мохи). Поціновувачі цієї категорії ароматів можна знайти як серед чоловіків так і серед жінок. Їх дуже люблять використати для створення унісекс парфумів.

Якщо говорити про жіночі шипрові аромати в їх серці, швидше за все, звучатимуть квіткові ноти конвалії, троянди, жасміну, або фруктові: чорна смородина, персик, різні цитрусові. У чоловічих переважатимуть акорди тютюну, шкіри, бергамота, сандала.

Такі аромати підходять людям упевненим в собі, стабільним, практичним, цілеспрямованим. Їм властиве бажання виділитися з натовпу, аристократизм, елегантність. Такі люди виберуть для себе Парфум Intense Collection №3, Парфум Intense Collection №2, Парфум Intense Collection №104, EVIS AOUD MASK.

Завершують сімейство деревних, в класифікації Майкла Эдвардса, група: деревні сухі або шкіряні. У них звучать ноти кедра, тютюну і паленої деревини. Таке поєднання часто ушляхетнюють легкими і витонченими квітковими нотами, або цитрусовими, які полегшують глибокі тваринні ноти серця.

Захоплення запахом шкіри і нерозривний зв'язок його з парфумерією почалася у Франції. Необроблена шкіра має досить неприємний запах, щоб якось його перебити в XVI - XIX повіках, придумали використати дубільні речовини. Відтоді шкірні вироби придбали, так званий, особливий анімалистичний (тваринний) аромат. Професія рукавичника і професія парфумера увійшли до історії разом з модою на рукавички, просочені різними есенціями - фіалки, лаванди, жасміну, троянди. Тваринний, різкий запах шкіряних виробів маскувався улюбленими квітковими ароматами, поступово став частиною парфумерної композиції і родоначальником парфумерної групи. Для того, щоб імітувати запах шкіри в парфумерії використовують як синтетичні, так і натуральні ароматичні замінники. Стиракс, ялівцева олія, березовий дьоготь і смола, кастореум (друга назва - бобровий струмінь) - усе це натуральні елементи аромату. Хіноліни - це група синтетичних замінників з димчасто-шкіряним запахом. Ізобутил хінолін речовина, яка вносить в парфумерну композицію відтінки дерева, горіха, тютюну, ветівера, землі, амбри, дубового моху.

Представники цієї групи ароматів : Bvlgari Black, Chanel № 19, Montale Aoud Leather, Montale Aoud Cuir d'Arabie, Parfum d'Empire Cuir Ottoman, Lacoste Pour Femme.

Може створитися враження, що нота шкіри в парфумерії виключно чоловіча. Дійсно такі аромати досить індивідуальні і багатогранні. Хоча у поєднанні з акцентами пудр або квіткових вони починають звучати м'яко і вишукано. Чим залучають до себе чимале число прихильниць. Шкіряні аромати підходять не усім і призначені не на кожен день.

Наступного разу ми познайомимося з сімейством ароматів свіжі. Воно досить цікаво, оскільки включає досить різноманітні аромати: цитрусові, морські, фруктові.