Свіжі

За основу своєї класифікації М. Эдвардс узяв чотири групи запахів. Ми познайомилися з квітковими, східними і деревними. Прийшов час відкрити для себе останню, четверту групу - свіжі. Вона досить різноманітна і включає цілий спектр ароматів : цитрусові, морські, зелені, фруктові, фужери. Давайте вивчимо їх ближче.

Цитрусові

Це сімейство, втім, як і квіткові, найбільше в парфумерії. Його ноти зустрічаються у багатьох композиціях. Цитрусові аромати або, як їх ще називають, геспериды привносять яскравість, свіжість, сонячність, збадьорюючий настрій і дарують їх володареві заряд енергії на увесь день. Створюють цю феєрію радості ефірні олії з цедри лимона, апельсина, грейпфрута, мандарина, бергамота, лайму. У цитрусових композиціях можуть використати не лише фрукти, але і рослини з характерним цитрусовим ароматом, вербена або фльордоранж. Але як би не були прекрасні і улюблені ці ноти і парфумерами, і поціновувачами у них є єдиний мінус - вони не відрізняються високою стійкістю. Їх ефірні олії дуже швидко випаровуються. Добре чутний запах на початку композиції і що притягнув нашу увагу, найімовірнііше скоро зміниться іншим. Доповнюючи цитрусову композицію деревними, пряними або квітковими нотами її творці не лише вирішують цю проблему, але і перетворюють освіжаючий одеколон на повноцінний парфум.

Любителькам цитрусових композицій можна запропонувати Парфум Intense Collection №43, в нім прекрасно поєднуються ніжність апельсина і витонченість квіткових нот. Так само підійдуть свіжі і благородні Парфум Intense Collection №42.

Варто звернути увагу на культову лінійку MASK collection, а саме на того, що бадьорить і освіжаючий цитрусовий коктейль- EVIS SOLAR MASK .

Чоловічі парфуми Парфум Intense Collection №111.

Коли носити?

Сонячність, екзотичність, яскравість і свіжість цитрусових композицій сама підказує, коли вони будуть понад усе доречні. Звичайно ж, літо і, звичайно ж, день. Сонячний літній день і цитрусовий аромат - це саме те поєднання, яке не просто створить веселий, бадьорий настрій, дозволить триматися в тонусі упродовж усього дня, але і доповнить літній образ його володарів.

Кому підходять?

Представники сімейства цитрусових ароматів добре підходять для людей, що ведуть активний спосіб життя, і для теплої погоди. Їх вибирають життєрадісні, активні і упевнені в собі люди. Всі ті, хто цінує рух, життєвий ритм і отримують насолоду від швидкості.

Морські або акватические аромати

Уперше вони з'явилися в 1990 році і принесли у світ парфумерії аромати м'яких морських бризів, повітря після грози і такого незабутнього морського настрою. Вони використовуються для полегшення квіткових, східних і деревних композицій. Практично усі водяні духи побудовані на синтетичних нотах. Їх навчилися синтезувати в лабораторних умовах, і це стало ще однією перемогою парфумерного мистецтва. Створення молекули під назвою "колон", відтворюючої свіжий морський бриз, стало справжнім відкриттям ще в ХХ ст. Але аромати, в яких є присутніми ці акорди, користуються популярністю і сьогодні.

Слід сказати, що водяні духи не завжди містять в собі акватичні акорди. Композиції, в яких головну роль грають стиглі фрукти або овочі так само відносять до водяного сімейства. Огірок, виноград, кавун, диня віддають композиції свою свіжість і соковитість. Адже саме для цього їх і використовують, включаючи в інші парфумерні сімейства такі як: квіткові, деревні і фужери.

Популярними жіночими акватичними композиціями є Парфум Intense Collection №35​​​​​​ і Парфум Intense Collection №23.

Класика чоловічих водяних духів це, звичайно ж, Парфум Intense Collection №120.

Найзнаменитішим представником категорії акватичних ароматів є Парфум Intense Collection №113.

Зелені

Якщо ви хочете не розлучатися із запахом свіжоскошеної трави і зеленого листя, то це цілком можливо завдяки зеленим і трав'яним ароматам. Першим ароматом, в якому були передані такі незвичайні ноти, був жіночий "Vent Vert" від Pierre Balmain, випущений в 1947 році. У ньому були використані ноти гальбанума - ароматної смоли, що отримується з ферули. Але вони і по сьогодні залишаються одними з самих затребуваних.

Гальбанум (Ferula) - багаторічна рослина з сімейства зонтичних з міцними стеблами і дрібними жовтими квітками.

Разом з гальбанумом також використовуються ноти різного листя, чаю, овочів, деякі квіти ромашки або хризантеми. Часто можна зустріти в таких композиціях ветівер. Деякі трави надають композиції дивовижний пряний відтінок. Зелений чай віддасть їй свою свіжість, бамбук соковитість. Найчастіше зелені аромати є комбінацією трав'яних і цитрусових нот. У чистому вигляді вони зустрічаються рідко.

Найпопулярнішим зеленим ще з 1970 року залишається "Chanel N°19" від Chanel.

Легкий, але в той же час стійкий, він по праву займає своє місце в історії. Жіночий Парфум Intense Collection №20 не залишить байдужим любителів морських подорожей і природної свіжості. Легкі і прозорі композиції принесуть бажану прохолоду жаркого літа і нададуть соковитість, яскравість, весняну легкість навіть в самий насичений день.

Фруктові

Хоча парфумери і не виділяють фруктові духи в окреме сімейство, унаслідок того, що фруктові ноти з часом змінюються іншими нотами, вони все одно устигають справити на нас своє незабутнє враження. Духи з фруктовими запахами дуже популярні квіткові, деревні, трав'яні ноти якраз і роблять їх природнішими, не даючи зафіксувати монотонність однієї фруктової ноти.

Якщо до фруктових нот додати квіткових, то аромат може стати і млосним, глибоким, і що бадьорить, грайливим. Такі фруктові аромати підійдуть веселій і енергійній натурі. Їх ненав'язливий напівпрозорий запах можна носити у будь-який час і за будь-яких обставин. Наприклад: Парфум Intense Collection №4

Трохи шипрових і фруктових нот створять чарівливий і іскристий образ. Неповторний Парфум Intense Collection №6 вам в цьому допоможе.

Для сміливих і неординарних чоловіків можна запропонувати унісексові квіткові фруктові духи EVIS GOLD MASK​​.

Найвідоміший фруктовий аромат на сьогодні - з "яблучної" серії Парфум Intense Collection №30.

Ми переходимо до завершальної частини знайомства з групами і сімействами ароматів, нас чекає останній представник з серії свіжі - фужери.

Фужери

Це класичне сімейство ароматів що поєднують в собі свіжість цитрусових і солодкість спецій, аромати лаванди і уду. Коктейль зі свіжих цитрусових, квіткових і деревних нот. У 1882 році перший аромат фужера французького бренду Houbigant "Fougre Royale" дав початок цілому класу духів.

Створений аромат пах лавандою, дубовим мохом, ваніллю і бергамотом. За легендою цей аромат був присвячений дружині Наполеона Бонапарта. Слово "Fougre" означає папороть. Хоча цю ноту ви навряд чи в них знайдете, оскільки папороть практично не пахне. Це фантазійний аромат, відтворюється за допомогою інших компонентів.

Нота серця в таких ароматах кумарин. Кумарин рослинна речовина, яка входить до складу бобів тонка. Лаванда надає заспокійливий ефект у поєднанні з акордами дубового моху. Саме завдяки лаванді аромати фужерів благотворно впливають на самопочуття. Часто в композиціях сімейства фужера зустрічається герань і ветівер, пряні ноти розмарину, шавлії, анісу, кміну.

Їх дурманний кумариновий аромат спочатку призначався для чоловіків, але серед представниць прекрасної статі так само немало його прихильниць. Найзнаменитішим ароматом фужера для жінок залишається "Jicky" від Guerlain, створений ще в 1889 р. "Jicky" від Guerlain, - це не просто класика, але витвір парфумерного мистецтва.

Парфум Intense Collection №103 і Парфум Intense Collection №152 - найбільш популярні представники ароматів фужерів. Вони створені для активних, упевнених, стильних, зухвалих.

Світ парфукмерії великий і різноманітний, його можна порівняти з океаном. Величезний, таємничий, відкриваючий свої секрети тільки вірному і наполегливому дослідникові. Кожен, хто хоч би раз зіткнувся з ним, відчув його незабутню привабливість і ваблячу силу. Приємної Вам подорожі!