Сімейство ароматів : східні

Східні аромати найдревніші і загадковіші. Їх складне, млосне звучання благородне, казкове, розкішне. Вони такі неоднозначні і такі екзотичні. Йдучи за ними, ми занурюємося в глибину історії, коли аромати ладану, ванілі, спецій були невід'ємною частиною поклоніння божествам, з ними входимо в царські покої, стаємо свідками історичних подій і любовних переживань.

Східні аромати, їх ще називають орієнтальні, від англійського oriental - схід, це досить велике сімейство ароматів, що має багатовікову історію. У них поєднується різноманітність прянощів і солодкий аромат екзотичних фруктів, смоли і пахощів. Серед усіх саме вони відрізняються сильними, насиченими нотами серця, яскравою базою і багатим шлейфом, що запам'ятовується. У своєму "колесі ароматів" Майкл Эдвардс представив чотири позиції, які складають це сімейство: східні, м'які східні, квітково-східні і деревно-східні. Бальзамічні ноти східних ароматів складаються з мускусу, лабданума, мірри, амбри, стиракс. Ваніль, спеції, екзотичні квіти у поєднанні з ними створюють теплоту і солодкість, спокусу і магію, відмінні риси східного сімейства.

Мускус - що це і чим він пахне?

Мускус - один з найдорожчих продуктів використовуваних для виробництва парфумерії. Це секрет виробляється залозами кабарги, гірського оленя. Ще в давнину були відомі його ароматичні і лікувальні якості. За кілограм дорогоцінного продукту готові платити 45000$, але для отримання такої кількості повинне загинути близько 160 оленів.

Цей потужний афродізіак старовини дуже цінний для парфумерії. Він має унікальну властивість об'єднувати усі ноти між собою, надає аромату теплоту, і в той же час, розкриває усі акорди композиції, наповнює її чуттєвістю. Натуральний аромат мускусу складний і суперечливий, який можна описати і як вершковий, пудра і як шкіряний, пряний, деревний. Мускус став дуже дорогим інгредієнтом парфумерії, в усіх сенсах. Сьогодні знайдені і синтезовані з'єднання, що мають мускусний запах унікальні властивості, що так само мають його. В якості рослинного замінника мускусу використовують деякі рослини ангелика (Angelica archangelica), мускусну квітку (Mimulus moschatus) або насіння амбретти. Білий (синтетичний) мускус став одним з найбільш популярних компонентів парфумерії. Великим поціновувачем білого мускусу є Montale, його парфуми - явне тому підтвердження. MASK collection

Лабданум - родич троянди

Лабданум (ладанник) - родич троянди, кущі чия назва походить від сирійського слова "Ladan" ("клейка трава"). Гілками і листям цієї рослини виробляється досить липка смола, що має ароматні і лікувальні властивості. Його запах схожий на запах мускусу і часто використовується як його замінник. Лабданум закріплює ароматну композицію і надає їй теплі чуттєві відтінки.

У Парфум Intense Collection №53 добре відчутні властивості лабданума.

Стиракс - ароматна смола старовини

Стиракс - деревна рослина з плодами, що нагадують мускатний горіх.

Ароматна смола цього дерева використовувалася ще в давнину. Греки називали його смолу сильфіоном, римляни ласеритиумом, англійці в 16-м столітті перейменували його на бенджоін. Сьогодні стиракс називають бензоїн, а також бензойна смола, або бензойна камідь.

Вона має характерний амбровий відтінок, із-за якого її ще називають "сірою амброю", в розбавленому виді ця смола придбаває ніжний квітковий відтінок, що нагадує тонкий аромат тубєрози. Так само приємний і солодкий аромат стиракса чимось схожий на аромат ванілі. Східним ароматам він надає глибину і пом'якшує спецієві, смільні ноти.

Найвідоміші аромати з нотами стиракса : Le Labo "Patchouli 24", Shakira "Elixir", Clive Christian "X Men", Davidoff "Hot Water", Serge Lutens "Tubereuse Criminelle".

Мірра - аромат пахощів

Ми́рра - це камедиста ароматична смола, яку отримують від африканських і аравійських дерев з сімейства Бурзерові (Burseraceae). В давнину вона застосовувалася в релігійних обрядах, і аромат цієї смоли нерозривно пов'язаний з чимось божествєнним, таємничим.

У парфумерії її приємний, як би що обволікає, з ванільними нотами, але в той же час злегка гострий і гіркуватий запах є фіксатором що допомагає іншим ароматам проявити себе. Ця смола, так само, надає ароматам земляні відтінки.

Givenchy Pi Neo від Givenchy, Escada Feeling Free від Escada, Bronze Goddess від Estee Lauder, Kenzo Eau de Parfum від Kenzo parfums

Такі класичні східні акорди були б занадто важкими для більшості поціновувачів парфумерних шедеврів, тому, щоб пом'якшити композицію їх використовують у поєднанні з фруктовими, альдегідними або квітковими нотами.

Східні м'які

Вони не такі солодкі, трохи міні важкі порівняно зі східними. Таку м'якість композиціям надає амбра. Амбра - це "алмаз" парфумерії, насправді абсолютно не привабливий продукт травлення кашалотів. Навіть коли вона виноситься на берег її запах ще далекий від вишуканого. Вона повинна висохнути під впливом сонячних променів і таким чином затвердіти. Бажано пробути в такому стані не одно десятиліття, пройти процес наполягання і, тільки тоді, готовий продукт матиме той вишуканий і благородний аромат, за який парфумери всього світу готові платити чималі гроші. Духи, що містять амбру дуже стійкі, завдяки її фіксувальним властивостям. Натуральна амбра входила до складу духів ще до кінця 1970-х, тепер вона замінена на менш дорогі синтетичні компоненти амброкс (чи амброксан), цеталокс, грисальва і амбриен. Вони так само мають дуже спокусливий і тонкий аромат, м'яко і що ніжно розкривається на шкірі.

Тепле, спекотливе звучання східних духів акордами амбри це прекрасне доповнення до вечірнього вбрання: Парфум Intense Collection №6, EVIS VANILLA MASK, EVIS CHOCOLATE MASK

Одні з найвідоміших у світі духів - Парфум Intense Collection №341 - відносяться до групи м'яких східних

Амброві духи вибирають і чоловіки. Для них створені аромати що підкреслюють їх незалежність, силу. Тонкі відтінки тютюну, терпкість, серпанок ладану справляє незабутнє враження.

Серед чоловічих духів із запахом амбри можна виділити: Baldessarini "Ambre", Dolce&Gabbana "Velvet Desert Oud", Hugo Boss "Boss Elements". Деревно-східні Ноти пачулі і сандала тут поєднуються з класичними східними. Теплі і сухі відтінки сандалового дерева, кедра, пачулі створюють неповторне звучання разом з цитрусовими, лавандою, кольорами, спеціями. Це сімейство підкреслює деревний характер східних композицій. "Magie Noire", "Samsara", "Dolce Vita", "Organza", "Naomi Campbell"

Майже усі найвідоміші духи, створені останнім часом, - деревно-східні. Новий аромат серед деревно-східних - "Be 21" від "Orlane". Його серце - ваніль, сандал, а душа - цейлонська кориця, кардамон і квіти фісташки.

Кому підходять східні аромати?

Пекуча брюнетка, з млосним поглядом і східною зовнішністю, напевно, ось така асоціація виникає, коли уявляєш собі власницю орієнтального аромату. Сьогодні це швидше стереотип, ніж реальність. Безумовно, східні аромати краще підійдуть жінці після тридцяти, але блондинка вона або брюнетка, тут швидше одна з особливостей, ніж обмеження. Зараз така різноманітність ароматів цього сімейства, що якої б зовнішності не мав поціновувач аромату, вона зможе зробити свій вибір. Швидше критерієм буде риси вдачі. Леді, що цінують внутрішню гармонію, можливо, виберуть Shalimar (Guerlan) або Opium (Yves Saint Laurent). Мускусні ноти Dioressense (Christian Dior), вважатимуть за краще жінки прагнучі отримати чуттєві насолоди, імпульсивні і пристрасні. Поціновувачі витонченої розкоші, безумовно, зупинять свій вибір на Coco (Chanel) або Donna (Trussardi).

Багатство і розкіш орієнтальних ароматів прекрасно поєднуються з дорогими ювелірними прикрасами і хутром. Східні духи підкреслюють загадковість і привабливість, жіночність і спокусливість їх шанувальниці, а такий аромат як Парфум Intense Collection №346 або EVIS COFFEE MASK допоможе в цьому.

Куди носити східні аромати?

Інтимна атмосфера, побачення, вечірні обставини, театр, опера. Пора року - осінь, зима. Влітку вони швидше здаватимуться важкими, але в холодну пору року, залишать неповторний теплий шлейф і створять зігріваючу атмосферу.

Наступного разу, слідуючи по "колесу ароматів", плавно перейдемо до сімейства деревні.